آشنایی با سیستم جنگی

سیستم جنگی:
اصول:
مردان شجاع ، آزادی و شهرت پاداش هایی هستند که جنگ به شما میدهد – لوکرگوس اسپارتا

گرپولیس ، سیستم بسیار ساده ای برای تعیین درآمد جنگ ها قرار میدهد. وقتی که نیروها در جنگ مقابل هم قرار میگیرند ، ارزش های حمله اصولی نیروی مهاجم با ارزش دفاعی نیروی دفاع مربوطه مقایسه میشود.

سه نوع صلاح جنگی وجود دارد:
صلاح تیز
صلاح بلند
صلاح دوربرد

برای مثال شما به شهری با تعداد بالای شمشیرزن(صلاح تیز) در آن حمله میکنید ، آنها ارزش دفاعی بالایی در برابر صلاح های دوربرد دارند اما ارزش دفاعی پایینی در برابر صلاح های بلند(نیزه) دارند.
نیزه دار بهترین نیرو برای حمله کردن و شکست شمشیرزنان است زیرا ارزش حمله آنها ۱۶ از نوع صلاح بلند است. علاوه بر ارزش های اصولی حمله و دفاع ، فاکتور های دیگری وجود دارد ، مانند :
سطح دیوار شهر : سطح ۱ تا ۲۵
جنگ زیاد
خانه فرهنگ به شما این اجازه را میدهد که مراسم مختلف را برای بالا بردن سطح فرهنگی خود برقرار کنید که به شما در آینده اجازه کنترل کردن شهرهای دیگری را میدهد. هر چه سطح فرهنگ بالاتر ، تعداد شهرهای تحت کنترل بیشتر است.

حمله
اسپارت ها نمیپرسند چه تعداد ، میپرسند کجا؟ – آجیس دو اسپارتا

حالا که شما این ارتش بزرگ را دارید،ممکن است بخواهید حمله را شروع کنید یا به بقیه بازیکنان و شهرها برای بدست آوردن منابع بیشتر حمله کنید.نیاز است که شما اطمینان کامل را از اینکه تحت حفاظت تازه واردین نیستید ، بدست آورید. اگر تحت حفاظت باشید ، هیچ گونه حمله ای علیه شما نمیتواند صورت پذیرد. شما وقتی که تحت پشتیبانی تازه واردین هستید ، میتوانید حمله کنید ولی مورد حمله نمیتوانید قرار گیرید.
اگر هدف خود را برای حمله انتخاب کرده اید فقط روی آن برای بالا آوردن انتخاب حمله کلیک کنید. بهتر است قبل از حمله با استفاده از جاسوسی اطلاعات دشمن را بدست آورید مخصوصا کسانی که مانند شما فعال هستند. اگر برنامه ریزی حمله شما ضعیف باشد ، شما با از دست دادن سربازانتان مواجه خواهید و ممکن است تحت حمله قرار گیرد. از آنجایی که هر نیرو ارزش های دفاعی و حمله متفاوتی را دارد ، بعضی ها بیشتر مناسب حمله کردن و دیگران برای دفاع میباشند. عمل هوشیارانه و محتاطانه شما یک ملاک مهم در حمله و دفاع میباشد. بدین منوال شما میتوانید نیروی دفاعی و حمله ای تاثیرگذاری را خلق کنید. برای این اطلاعات شما میتوانید هم جدول سربازهارا ببینید و یا اینکه از راهنمایی های ویکی استفاده کنید.
پشتیبانی
مردان شجاع قویترین برج مراقبتی شهر هستند – آلکائوس
زمان هایی وجود دارد که دوستان و متحدان ، کمک شما را برای دفاع از شهرشان نیاز دارند. این کمک میتواند در قالب سربازان و منابع باشد. اگرچه به طور مرسوم پشتیبانی درخواستی برای سربازان برای کمک به حفظ شهر میباشد. برای فرستادن پشتیبان به شهر بازیکن دیگر ، فقط باید بر روی دکمه پشتیبانی که هنگام کلیک بر روی شهر بالا می آید کلیک کنید. از آنجا شما میتوانید هر مقدار سربازی را که میخواهید، بفرستید – به خاطر داشته باشید که برای فرستادن نیروهای زمینی به جزیره های دیگر، شما احتیاج به کشتی های حمل و نقل دارید.
همچنین پشتیبانی میتواند ابزار تاکتیکی نیز باشد. اگر با حمله مواجه شدید ، شما میتوانید با فرستادن سربازنتان به عنوان پشیبان به شهر دیگراز حمله گریز بزنید و هر موقع که احتیاج بود آنها را فرا خوانید.
دفاع
اگر شما خود را تحت حمله دیدید این اتفاق ممکن است به یکی از دو دلیل زیر باشد:
حمله کنند منابع شما را میخواهد ، یا میخواهد شهر شما را به غارت ببرد.
در بازی ، بازیکنان ممکن است یک شهر را در شورش قرار دهند صرفا برای ترساندن بازیکن دیگر. اما اگر هیچ کشتی تسخیر کننده ای در مسیری که به شهر شما مربوط میباشد ، نباشد ؛ پس همه آن چیزی که میخواهند ، منابع شماست. برای اینکه از حملات متعدد جلوگیری کنید ، چند گزینه وجود دارد که شما میتوانید انجام دهید. به منظور اینکه شهر خود را هرچه کمتر جذاب نشان دهید :
*اگر شما در یک اتحاد هستید ، با آنها ارتباط برقرار کرده و درخواست کمک کنید.
* سطح دیوارتان را بالاتر ببرید برای بدست آوردن قدرت دفاعی بیشتر.
*سربازان دفاعی بیشتری برای کمک کردن به دفع ارتش حمله کننده درست کنید.
* سایز انبار خود را برای دفاع کردن از منابع بیشتر ، گسترش دهید.
*تا جایی که امکان دارد تمامی منابع خود را برای جلوگیری از غارت استفاده کنید.
اگر شما قادر به انجام دادن هر یک از موارد ذکر شده باشید ، امکان این وجود دارد که از حمله های آینده به شهر خود جلوگیری کنید.همچنین باید این اطمینان را کسب کنید که با بهترین راه برای دفاع علیه حمله ها آشنایی دارید و برای آنها آماده باشید.

سرعت
هرچه سرعت یک نیرو بالاتر باشد ،‌سریع تر به هدف میرسد و برمیگردد. به دلیل اینکه سربازان معمولا در گروه های مختلف فرستاده میشوند. سرعت کل گروه فقط به سرعت کندترین نیرو وابسته میباشد.
* برای نیروی زمینی،کندترین سرعت مربوط به منجنیق با سرعت ۱ میباشد.
* کشتی تسخیرکننده کندترین واحد نیروی دریایی با سرعت ۳ میباشد.

دیوارهای شهر
ساختن دیوار شهر خودتان نه تنها به شما امکان دسترسی به معبد را میدهد ، بلکه وقتی که تحت حمله هستید یک فرصت دفاعی برای سربازانتان محیا میکند. هر سطح دیوار بالاتر باشد ، این فرصت نیز افزایش می یابد. یک دیوار کامل  به طور عظیمی در دفاع کردن علیه حمله کمک میکند ،این میزان با ساخت قلعه بیشتر نیز میشود.
جاسوسی
دانش قدرت است و در گرپولیس داشتن اطلاعات دقیق در مورد دشمنتان به یک حمله یا دفاع قدرتمند کمک میکند.روی هم رفته دانستن اندازه و وضع ارتش دشمنانتان مهم میباشد. اگر تاثیر دفاعی حریف را دست کم بگیرید ، ممکن است بخش عظیمی از ارتش خود را از دست بدهید. دشمن را قدرتمند در نظر بگیرید تا تراژدی کمتری اتفاق بیوفتد.
شما میتوانید از یک حیله جنگی استفاده کنید. ساختن غار برای داشتن منظره ای از پشت دیوار شهر دشمن لازم است. به محض اینکه شما این را ساختید ، میتوانید یک جاسوس را به نمایندگی در آورید. برای اینکه بتوانید یک جاسوس را پشت خطوط دشمن بفرستید ، باید سکه های نقره را در غارتان قرار دهید. بدین وسیله شما به جاسوس پول پرداخت میکنید و سپس میتوانید آنهارا برای نفوذ به شهر دشمن ارسال کنید. اگرچه جاسوسی موفق همیشه معین نیست ، اگر مقدار سکه های نقره موجود در غار شهری که مورد جاسوسی شما قرار گرفته از مقدار سکه های نقره غار شما بیشتر باشد ، جاسوس شما ناموفق خواهد شد. در این مورد شما هیچ اطلاعی را در مورد شهر دشمن دریافت نمیکنید. در عوض شهر دشمن از جریان جاسوسی شما مطلع میشود. اگر عمل جاسوسی با موفقیت صورت گیرد به عبارت دیگر اگر مقدار نقره نگهداری شده شما بیشتر از حریفتان باشد ، شما گزارشی را که شامل تعداد سربازان دشمن و همچنین ساختمان ها میباشد را دریافت خواهید کرد.

بخش پیشرفته
چه کسی میخواهد بی حرکت باقی بماند وقتی که میتواند حتی رازهای بیشتری را بداند؟ با اطلاعاتی که در بخش قبلی در اختیار شما قرار گرفت ، شما آمادگی انجام دادن وظایف مهم را دارید.
اگر میخواهید تاثیرگذاری خود را بهینه سازی کنید و بهترین تاکتیک های جنگی را داشته باشید ، مقاله زیر را بخوانید.
دفاع پایه
هر شهری دفاع پایه خود را دارد. دفاع پایه به معنای این است که جمعیت از خودش دفاع میکند هرچند هیچ نیرویی در شهر وجود نداشته باشد. دفاع پایه با افزایش دیوارهای شهر افزایش میبابد.
منجنیق ها
آیا دیوار دفاعی دشمنتان خیلی برای شما مقاوم است؟ پس شما منجنیق های قدرتمند را میخواهید که برای از بین بردن دیوارهای شهر دشمن به کمک شما بیایند.به معنای دقیق تر کلمه ، منجنیق ها تکه های بزرگ سنگ را به دیوارهای دشمنان پرتاب میکنند، بنابراین از تاثیر آنها میکاهند.این قضیه باعث میشود که منجنیق ها جزء ضروری یک ارتش قدرتمند شوند. آنها نه تنها در مقابل دیوارهای سنگی تاثیرگذارند بلکه در مقابل انسان ها هم تاثیر میگذارند. هر نیروی دشمن در تیر رس آنها سریعا مخروب میگردد.  منجنیق ها همچنین میتوانند  با سنگینی از غنیمت جنگی را با خود حمل کنند اما سرعت آنها بسیار پایین میباشد. منجنیق کندترین عضو نیروی زمینی است.

کشف امپراطوری خود
تسخیر یا پیدا کردن دیگر شهرها به شهر اصلی شما امکان گسترش بیشتر میدهد. هیچ شهری به خودی خود تبدیل به قدرت بزرگ نمیشود. شما به بنا نهادن شهرهای بیشتر احتیاج دارید . در ادامه بخش هایی را میبینید که میتوانید چگونگی تسخیر یا بلعیدن شهرهای دیگر به امپراطوری خود را در آنها یاد بگیرید. برای تسخیر دائمی شهرهای دیگر ، احتیاج به ارزش فرهنگی بالایی در شهر خودتان دارید. این پذیرش شهر شما را برای افراد مقیم در شهر تسخیر شده آسان تر میسازد. این میتواند دلیل تاریخی این موضوع باشد که چرا اسپارت ها به قدرت جذب آتن ها نرسیدند.
با کلیک کردن بر روی ساختمان آگورا ، سطح فرهنگی یک شهر به نمایش در می آید. این میتواند نشان دهنده این باشد که شهر میتواند چه تعداد دیگر شهر را تحت تاثیر قرار دهد. چهار اتفاق متفاوت وجود دارندکه ارزش فرهنگی شهر شما را بالا میبرند:
نمایش های تئاتر ، بازی های المپیک ، جشن پیروزی ، جشن شهر.
آنها همچنین نیازهای متفاوتی دارند ، بیشتر آنها شامل پیشرفت آکادمی شما به مرحله ۳۰ میباشد. همچنین هر مناسبت مقدار زمان مشخصی را به خود اختصاص میدهد.بعضی از مناسبت ها ممکن است ۵ روز به طول انجامند. به عنوان نیازهای اضافی ، جنگ های شهر و نمایش های تئاتر به مقدار مشخصی منابع برای هر مناسبت احتیاج دارند. در حالی که لازمه بازی های المپیک اهداء ۵۰ سکه طلا میباشد. برای جشن پیروزی لازم است ۳۰۰ امتیاز جنگی بدست آورید.
بنا نهادن شهر
اگر شما قدرت یا پیشرفت کافی را برای تسخیر یک شهر دارید ، این گزینه را دارید که یک شهر جدید را از طریق استعمار بنا نهید.در این حالت همه ساختمان ها از صاحب قبلی باقی خواهند ماند.

شهر به تسخیر در آمده
بهای ایستادگی در برابر خطر ،‌ آمادگی است – آسوپ
آخرین پیش نیاز به تسخیر در آوردن یا تاسیس شهرهای جدید ، ساختن کشتی تسخیرکننده میباشد. یک کشتی تسخیرکننده در بردانده تمامی منابع و شهروندان مورد نیاز برای خلق یک جامعه جدید میباشد. شما هرگز نباید یک کشتی تسخیرکننده را بدون تامین و همراهی دفاعیه ی کافی ارتش راهی نمایید. شما به یک نیروی دریایی قوی برای حفاظت کشتی تسخیرکننده خود در مسیر به سمت مقصد احتیاج دارید و همچنین به ارتش زمینی برای حفظ شهرواندان خود و حفظ نظم برای زمانی که کشتی شما میرسد ، احتیاج است. این را به خاطر بسپارید که جمعیت شهر سریعا از داشتن شما و ارتشتان در آنجا خوشحال نخواهد شد و حتی اگرچه شما قبلا بخش اعظمی از پدافندهای ارتشی شهر را نابود کرده اید ، جنگجویان و پدافندهای شهر اصلی هنوز میتوانند علیه شما شورش برپا کنند و گرفتن  آن شهر را دشوار کنند ، اگر ارتش شما به اندازه کافی قدرت برای رام کردن آنها را نداشته باشد. گروه های مستعمره شما خواهان مقدار مشخصی زمان برای قانع کردن جمعیت اصلی شهر برای ترک کردن به سوی امپراطوری شما و قرار گرفتن تحت اختیار شما میباشند.اگر جنگجویان مستعمره توانایی تاب آوردن این زمان بدون شورش جمعیت دشمن را داشته باشند ، شهر به مالکیت شما در خواهد آمد. به محض اینکه این زمان سپری شد و جنگجویان مستعمره شما تاب آوردند ، دیگر نباید از هیچ قیامی بترسید و میتوانید شهر را اداره کنید مانند شهر اصلی خود.

آیا مورد تسخیر واقع شده اید؟
آیا هرچه داشته و نداشته اید را برده اند؟ نگران نباشید در گرپولیس این به معنای پایان راه نمیباشد. اگر شهر شما تسخیر شد، شما میتوانید دوباره شروع کنید و از درس هایی که یاد گرفته اید برای جلوگیری از اشتباهاتی که قبلا مرتکب شده اید ، استفاده نمایید. ما میدانیم که شما میخواهید با اتحاد اصلی خود بمانید ، شهر جدید شما در جایی تعبیه خواهد شد که بازیکنان دیگر در اطراف شما در همان سطح شما قرار دارند و با دانشی که شما از قبل بدست آورده اید میتوانید این امکان را داشته باشید که این بار موفق تر و قوی تر شوید.